O nás

Mateřská škola se nachází v klidné části uvnitř obce, v blízkosti zastávky ČSAD. V blízkosti školy je les, potok a rozmanitá příroda.

Patrová budova školy byla postavena v roce 1904 a je po rekonstrukci. Má novou střechu, nová plastová okna. Mateřská škola má dostatečně velké prostory a takové uspořádání, které vyhovuje nejrůznějším skupinovým a individuálním činnostem dětí. Třída je vybavena novým nábytkem – stolky, skříňky, kuchyňkou, obchodem.

Součástí mateřské školy je i školní zahrada, která navazuje na budovu MŠ. Terén zahrady je členitý, vybavení zahrady nabízí dostatečný prostor pro pohybové aktivity a hry dětí. Dominantou zahrady tvoří dřevěná houpačka se skluzavkou.

Od 1. 1. 2003 je mateřská škola příspěvkovou organizací, jejímž statutárním zástupcem je ředitel a zřizovatelem je obec Neurazy.